הרבה נאמר ונכתב על כלבים, אנשים ועל הקשר ביניהם.

אומרים שכלבים יכולים לזהות כשבעליהם עצובים ולגשת לנחם אותם ביוזמתם. אומרים שכלבים יכולים אפילו לזהות מחלות, מורסות, להיצמד לחלק בגוף שיש בו דלקת, במקומות בהם הבעלים אפילו לא הבחינו. השבוע פגשתי בארוע של הילדים אבא שליטף את טופי בחיבה ואמר לי בשקט: "כלב זה יותר טוב מפסיכולוג".  הם מגנים, שומרים והופכים להיות חלק מהמשפחה.

בבית המלוכה האנגלי כמעט שלא ניתן לראות את המלכה בלי הכלבים שלה. הקשר בין כלבי ה'פומברוק קורגי' וארמון ווינדזור החל בשנת 1933, כשהמלך ג'ורג' השישי קנה את הגור הראשון. מאז ועד היום כל כלבי הפומברק קורגי של המלכה הם צאצאים של אותו גור ראשון. המלכה אליזבת' השנייה ידועה באהבתה הגדולה לכלבים – בעבר היו לה 12 כלבים בו זמנית והיא דואגת להם כאילו היו בני מלוכה בעצמם, עם שף בארמון המבשל עבורם אוכל מיוחד .

גם בבית הלבן מלווים תמיד כלבים את המשפחה הראשונה. פאלא, כלבת ה'סקוטיש טרייר' של הנשיא פרנקליט רוזוולט, נכחה באירועים חגיגיים עם מנהיגי עולם. מנהיג ברית המועצות, חרושצ'וב, העניק לנשיא קנדי כלב בשם פושינקה (פלומתי) שהועבר מיד לבסיס צבאי לוודא שאין עליו מתקני האזנה…הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש הבן היה מאוד מוטרד מבעיות המשקל של כלבו, ריינג'ר, עד שבמזכר ששלח לצוות הבית הלבן הוא ביקש מעובדיו להתחייב כי לא יאכילו את ריינג'ר, לא יתנו לו ביסקוויטים או כל מזון שהוא.. וכמובן הכלבים של משפחת אובמה: שני כלבים מסוג כלב מים פורטוגזי שנבחרו בשל אלרגיות במשפחת אובמה – הכלב 'בו' אפילו הוטס לחופשה השנתית של בני הזוג!

הנשיא טרומן אמר בעבר: "אם אתה רוצה חבר טוב בוושינגטון, אמץ כלב" אבל במקרה של משפחת נתניהו זה פחות עבד.. המשפחה אימצה את קאיה, כלבה מבוגרת רגע לפני שהומתה. ראש הממשלה כתב אפילו פוסט מרגש: "כמה אור הביאה קאיה אל ביתנו. אני קורא גם לכם, לכל מי שמבקש לאמץ כלב או כלבה, להציל את הכלבים המבוגרים ולהביא אותם אל ביתכם" אבל סיפור האהבה היפה הזה הסתיים כאשר קאיה נשלחה להסגר לאחר שנשכה את ח"כ שרן השכל ואת בעלה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי.

הנה עוד כמה אמרות מקסימות של אנשים מעניינים והחיים עצמם…

"מי שאמר שאתה לא יכול לקנות אושר – לא חשב על גורי כלבים" – ג'ין היל

(מצד שני הוא לא חשב גם על היום שאחרי – על הקקי, הפיפי, הנשיכות והרס הספות. אבל איזה חמודים הם?!)

"הדבר הטוב ביותר הוא שאתה יכול להשתטות ליד כלב, ובמקום לנזוף בך הוא ישתטה יחד איתך." – סמואל באטלר

(כל פעם שאני רוצה להצחיק את עצמי אני אומרת לטופי איזו מילה טפשית ורואה איך היא מקשקשת בהתלהבות בזנב. דבילי אבל עובד!)

"אתה יכול להגיד לכלב כל דבר, מטופש ככל שיהיה, והוא תמיד יסתכל עלייך במבט שאומר – אף פעם לא חשבתי על זה! אתה צודק!" – דייב בארי

(הנה החמאה! מי היה מאמין שהכנסתי אותה למגירה של המעדנים במקרר! – אני צועקת בשמחה וטופי באה בהתלהבות כאילו הרגע פיצחתי את האטום ומביטה בי במבט מעריץ)

"כלבים אוהבים את חבריהם ונושכים את אויביהם, לא כמו בני האדם – שאינם מגלים אהבה טהורה ותמיד חייבים לערבב אהבה ושנאה" – זיגמונד פרויד

(מי שחושב שפרויד טועה צריך לראות את טופי עם חתולים..)

"מארלי העניק לנו מתנה – מתנה שלא תסולא בפז, ועם זאת היא ניתנה לנו בחינם. הוא לימד אותנו את אמנות האהבה ללא תנאי. איך מעניקים אותה, איך מקבלים אותה. במקום שבו קיים דבר כזה, כל השאר כבר מסתדר בעצמו" – ג'ון גרוגן, מתוך הספר: "מארלי ואני".

על זה באמת אין מה להגיד…

משאירה אתכם עם כמה תמונות גדולות מהחיים:

 

"כלבים אף פעם לא נושכים אותי, רק בני אדם" – מרלין מונרו