"שום דבר שתגידי לא ישנה את דעתי. זוהר, אני לא רוצה להגיד את זה ככה אבל את פשוט דוחפת אותי לזה. תקשיבי לי טוב עכשיו." אני מסתובבת אליו לאט, עיניי פוגשות את מבטו הקשה. פניי שטופות דמעות אבל זה לא משפיע עליו בכלל – זיע לא נע בפניו. "זה או 'זה' או אני. הבחירה שלך." אני מביטה בו ויודעת שכבר בחרתי ובא לי למות.  

בעלה של זוהר מציב בפניה אולטימטום: לוותר על הריון רביעי לא מתוכנן או שהוא עוזב את הבית. הבחירה מכריעה אותה וזוגיות של עשרים שנים מסתיימת בשבר גדול.זוהר, אוצרת תערוכות היסטוריות, מוצאת את עצמה בגיל 40 מגדלת כמעט לבדה שלוש בנות, נאבקת בכאב ההחלטה שלה, בזיכרון הזוגיות שנכשלה ובשאיפה לעצמאות. פגישה אקראית עם אביחי, קצין בכיר בצה"ל, משנה שוב את חייה.לא יכול לאהוב יותר הנקרא בנשימה עצורה, נע בציר בין האישי ללאומי, בין ההקרבה שכרוכה בהורות וב'קרביות' הצבאית, דרך הרצון לחזור לתשוקת נעורים ולשקם את הנפש עם שכרון הגוף.

לרכישה:

לא יכול לאהוב יותר עברית

"נועה, תקשיבי, זה עניין של חיים ומוות. אנחנו חייבים להגיע לקיבוץ בסוף השבוע הקרוב. תשתחררי מכל המשימות ובואי. את חייבת לאשר עכשיו שאת באה, כי יואב עולה על טיסה." 
בכותונת סאטן לבנה ובשיער סתור עמדתי לצד שולחן האיפור בחדר השינה, אוזני לחוצה לנייד ועיניי בוהות בנדב המכורבל במיטה שלנו, מתפללת שלא יתעורר… 

שנות התשעים. שנה לפני שרבין נרצח. כשנתיים לפני אסון המסוקים. הסכם השלום עם ירדן נראה באופק, ובערבה התקווה אחזה בכול. ארבעה חבר'ה בני שמונה עשרה עוברים לגור בקיבוץ צעיר בערבה לשנה אחת שמשנה את חייהם לנצח. 
עשרים שנה לאחר מכן מזעיק ניצן את כולם חזרה לקיבוץ וסודו נחשף. חיי הארבעה משתנים שוב לבלי היכר. 
 
"גרעין אֱדום" הוא ספר קצבי ומותח שמשולבים בו מעגלים אישיים, חברתיים ופוליטיים. סיפור על חברות עזה ועל ניסיון נואש להיאחז בערכי בית ומשפחה, אינדיבידואליות וקולקטיביזם, בישראליות האמיתית והמדומיינת – ניסיון שלעיתים מתנפץ אל תוך משברי החיים. 
זהו סיפור הפורט על נימי הלב אך גם מלא אופטימיות, קִרבה,  אהבה והגשמת חלומות.

לרכישה:

גרעין אדום עברית